biuro@namaxatour.pl | (091) 48 98 135 | ul. Bł. Królowej Jadwigi 1 (wejście od ul. Ściegiennego), 70-300 Szczecin NIP 8512734838

Energia Odnawialna - nauka przez zabawę

Polecamy wycieczkę do Ostoi niedaleko Szczecina. Ośrodek edukacji ekologicznej wciągnie was w zajęcia, które obejmują zagadnienia edukacji ekologicznej, ochrony środowiska oraz wiedzę na temat energii pozyskanej ze źródeł odnawialnych i jej poszanowania. Program zapewnia poznanie tematów energii odnawialnej, segregacji śmieci, oraz odbycia warsztatów, na których można skonstruować własny pojazd solarny lub odbyć warsztaty plastyczne i wykonać  papierowe ozdoby i rzeźby ze śmieci. Największym powodzeniem cieszą się wyścigi na rowerze energetycznym ! Zapraszamy na organizację ogniska ( kiełbaski we własnym zakresie ) lub na gotowe ognisko-zapewniamy kiełbaski, pieczywo oraz gorący napój.

Program

Przykładowe zajęcia do wyboru: (po zajęciach ognisko !!!) - energii wiatru - podczas zajęć uczniowie dowiadują się czym jest wiatr. Dyskutują o pozytywnym i negatywnym oddziaływaniu wiatru na środowisko i życie człowieka. Poznają budowę i zasadę działania turbiny wiatrowej. Dowiadują się w jaki sposób określa się wiatr i jak wyznacza się jego siłę. Podczas warsztatów uczniowie wykonują wiatraczki/latawce/turbiny wiatrowe. - energii wody - podczas zajęć uczniowie poznają właściwości wody oraz jej cechy. Uczestnicy poznają obieg wody w przyrodzie a także stany skupienia wody i ich właściwości. Uczniowie poznają zalety energetyki wodnej oraz jej ograniczenia. Poznają budowę turbiny wodnej i jej rodzaje. Uczniowie aktywnie wskazują na sposoby oszczędzania zasobów wodnych na Ziemi oraz samodzielnie wykonują modeł turbiny wodnej (starsze klasy i przy wydłużeniu czasu trwania zajęć o 2 godziny). - energii Słońca - podczas warsztatów uczniowie poznają budowę Słońca. Poznają pojęcie efektu cieplarnianego i jego wpływ na życie na Ziemi. Dowiedzą się w jaki sposób człowiek może wykorzystać energię słoneczną i jakie barwy "lubi" Słońce. Podczas sprzyjającej pogody uczniowie sprawdzą, czy można gotować na Słońcu. Uczestnicy będą mogli zabawić się w budowniczych pojazdów solarnych lub wykonać solarnego grilla. - zmianom klimatu - podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym się różni klimat od pogody.Czym jest warstwa ozonowa i jakie gazy nazywamy cieplarnianymi. doświadczalnie sprawdzą wpływ gazów cieplarnianych na wzrost temperatury na ziemi i skutki tego zjawiska. - gospodarce odpadami - podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się ile odpadów wytwarza rocznie przeciętny Polak. dlaczego odpady negatywnie oddziałują na środowisko. Podczas dyskusji ustalą co każdy z nas może zrobić aby właściwie gospodarować opadami i jak można zmienić swoje nawyki. na zakończenie zajęć uczniowie wykonają ekologiczne torby na zakupy. - energii i jej poszanowaniu -warsztaty naukowe poświęcone energii jej formom i ich wzajemnym przemianom. uczniowie poznają rodzaje i formy energii, pojęcie sprawności procesu oraz "pobawią" się w laboratorium.po zrealizowanych warsztatach uczniowie będą wiedzieli jak każdy z nas może oszczędza energię i racjonalnie z niej korzystać.

Uwagi / Dodatkowe informacje:

cena: od 34 zł/os. + zajęcia, ognisko, kiełbaski ok. 13 zł/os.

Świadczenia

- Transport autokarem - Opieka pilota - bezpłatny udział opiekunów - Ubezpieczenie NW - Podatek VAT

Zapisz się przez internet Zadzwoń, Twoja wycieczka w 30 minut!

91 4898135 lub 888526526