biuro@namaxatour.pl | (091) 48 98 135 | ul. Bł. Królowej Jadwigi 1 (wejście od ul. Ściegiennego), 70-300 Szczecin NIP 8512734838

Ogrody Hortulus i zielony labirynt

Ogrody zmysłów, wieża z widokiem na Bałtyk i grabowy labirynt. Ogrody tematyczne „Hortulus” to zbiór 30 różnorodnych ogrodów, położonych w Dobrzycy. Obejmują one największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 5,5 ha z wieżą widokową, ze szczytu której rozciąga się widok na Morze Bałtyckie. Obecnie możemy obejrzeć na tym obszarze bogactwo ogrodów, które dzięki walorom estetycznym, zapachom oraz celowemu ułożeniu barw budzą określone emocje, relaksują, pozytywnie nastrajają.

Program

Na naszą grupę czeka klasyczne zwiedzanie przepięknych ogrodów lub specjalna lekcja przyrody: 1. Lekcja przyrody o temacie: "Rośliny i Zwierzęta - Symbioza Dająca Życie". Docelowa grupa wiekowa: od 6 do 16 lat, zajęcia są dostosowywane do wieku uczestników. Uczniowie dowiedzą się, które z posadzonych w ogrodzie roślin dzięki swoim owocom i nasionom pozwolą ptakom i drobnym zwierzętom przetrwać zimę. Prezentowanych jest około 25 gatunków i odmian. Materiały dydaktyczne do przeprowadzenia lekcji: owoce, nasiona i kwiatostany drzew i krzewów, którymi żywią się ptaki; budki lęgowe; różne rodzaje karmików; W koszt lekcji wliczono materiały, które uczeń może zabrać do domu: Mapa ścieżki edukacyjnej wydana przez Ogrody Hortulus przy współudziale Starostwa Powiatowego w Koszalinie oraz karta pracy ucznia. Za mało wrażeń ? Czas sprawdzić swoją orientację w niesamowitym labiryncie: Ogrody Hortulus Spectabilis zostały udostępnione do zwiedzania w czerwcu 2014 roku. Jest to autorski projekt zespołu ogrodów o różnej stylistyce i tematyce realizowany od 2003 roku. W założeniu ma on pełnić rolę oryginalnego, jedynego takiego w Polsce miejsca wypoczynku i rekreacji. Centralnym jego punktem jest największy w świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana na wzór podwójnej nicią DNA. Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, pola i lasy, a w dobrą pogodę na Morze Bałtyckie. Istnieje możliwość odwiedzenia Fabryki Zabawek Pluszowych lub zwiedzanie Koszalina.

Uwagi / Dodatkowe informacje:

cena: od 59 zł/os. + bilety wstępu: 14 zł/os (ogrody + lekcja) 10 zł Labirynt + wieża widokowa

Świadczenia

- Transport autokarem - Opieka Pilota - bezpłatny udział opiekunów - Ubezpieczenie NNW - Podatek VAT

Zapisz się przez internet Zadzwoń, Twoja wycieczka w 30 minut!

91 4898135 lub 888526526